Školka v přírodě

pondělí - Cesta na Šumavu proběhla bez problémů po příjezdu jsem šli na oběd (pečené kuře s bramborem). Po vybalení kufrů jsme od dinosaura Stegiho dostali úkol, kdy pro něj měly děti postavit domečky z přírodních materiálů. Za splnění úkolu děti dostaly první puzzle do dinosauří skládačky.
A po dobré večeři, vysprchování a přečtení pohádky jsme děti uložily ke spánku. 23:00 všechny děti spinkají!!! Dobrou noc.

úterý - den nám začal již v 5.15, kdy se vzbudila Monička a vyžadovala - aby se vstávalo! Ostatní děti se nám povedlo nechat spát až do 7.00. Po vydatné snídani jsme šli na rozhlednu, kterou jsme také zdolali. Jen dvě děti se výstupu na rozhlednu bály a tak na nás čekaly pod rozhlednou. Cestou zpět jsme si zase hráli v lese a došlo i na stavby domečků pro dinosaury. Po obědě měl dinosaurus Stegi pro děti další úkol, a to najít jeho kamarády dinosaury v písku a z nalezených dinosaurů vytvořit otisky do samo tvrdnoucí hmoty. Od 16 hod. nám pršelo a tak jsme na hotelu děti učily jak se vytváří sádrové odlitky dinosaurů a zítra si je i vybarvíme. Za splněné úkoly si děti zasloužily další puzzle do obří skládačky a pak už byla večeře, sprchování, pohádka a spinkání. Ve 21.00 všechny děti spokojeně spinkají a pod polštářky mají první pohledy z dalekých domovů. Dobrou noc

Středa - dnes se první děti vzbudily zase již před půl šestou, ale ostatní děti spaly až do budíčku. Po snídani jsme se dali do výroby dinosauřích triček, kdy si děti na bílá trička otiskovaly různé druhy (razítek) dinosaurů. Tento úkol bavil všechny děti a trička se opravdu povedla. Dokonce nás přišla poprosit paní číšnice jestli můžeme vyrobit tričko i pro ní a pana kuchaře! Když byla všechna trička hotová, tak jsme se šli proběhnout do lesa (k lesu) kde se děti daly do stavby dalších domečků. Po obědě přišel pošťák, takže si děti šly odpočinout s dalším pozdravem z domovů (a také se daly do kreslení dopisů domů). Po odpočinku nás čekala návštěva cukrárny a hlavně ochutnávka dobrot v cukrárně Ella, kde děti popřály Alexovi (trochu předčasně) k jeho narozeninám a společně snědli dort, který byl asi moc dobrý, protože pro nás dospělé děti nenechaly ani kousek. Kdo měl ještě chuť, tak si mohl dát zmrzlinu a džus. Z cukrárny jsem se chtěli vydat na procházku do okolí, ale začalo pršet a tak jsme šli do hotelu, kde si děti prohlížely knihy o dinosaurech nebo vybarvovaly dinosauří omalovánky. Před večeří si děti mohly nakoupit v "obchůdku", kde se prodávalo za nasbírané body (smajlíky). A po večeři jsem se šli všichni vykoupat do vířivky, děti byly nadšené a z vířivky se jim vůbec nechtělo. Ve 21:30 usnulo poslední dítě. Dobrou noc.